Thursday, September 5, 2013

Jocuri

Sa nu te-ntorci doar ca sa poti sa pleci,
Nu ma lasa sa refac pasi uitati de mult!
Te vreau dar,sti tu, nute plang,nu pot!
E greu sa vizionezi un film urat de toti,
Doi actori ce au uitat de cad s-a spus motor.
Si vreau sa joc,sa rad,sa plang,vreau tot!
Mi-e dor sa-ti simt suflarea pana nu mai pot,
Sa nu ma intelegi gresit,nu sufar,nu e felul meu!
Sunt doar o calatoare cu ganduri trecatoare.
Sunt o copila sfidatoare ce vrea mereu prea mult,
Dau mereu foarte putin ce-i drept si recunosc,
Ma uit mereu in jur si tac si-astept si nu stiu ce!
Vad lume plina de regrete-ascunse si perfide,
De placeri nevinovate si lacrimi pasionale,
Lume frumoasa cu oameni tristi ce au uitat sa rada,
O lume automata ce nu spune ce simte cand simte,
Si eu ce fac?Eu plang cu-n ochi si rad cu altul,
Tanjesc la iubire chiar si-o clipa de-o sa fie!
O clipa de placere si poate mai putin de-atat...
Sa traim,sa iubim in lumea asta prematur adulta,
Uitam de noi,de consecinte,si regrete-ascunse,
O lume de roboti ce-nvata sa traiasca.

1 comment:

  1. Îmi place :D
    poate vrei să arunci un ochi și aici
    http://ganduricatrenimeni.blogspot.ro/

    ReplyDelete